Grande Saison SanuaK

pristato Ekskursas ir B_Tour

ENGLISH text > > >

Registracija į gegužės 15 d. ekskursijas „Die Wohnung“. / Registration to May 15th guided tours „Die Wohnung“.

 „Grande Saison SanuaK“ – tai meninių ekskursijų projektas, pristatomas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos rėmuose. Projektas gimė bendradarbiaujant „Ekskursui“, Kauno architektūrinių ekskursijų iniciatyvai, ypatingą dėmesį skiriančiai modernizmui, ir B_Tour – iš Berlyno kilusios klajokliškos kuratorinės platformos, skirtos meninėms patyriminėms ekskursijoms. Tarptautiniai menininkai susijungė į duetus su vietiniais gidais – per vienos savaitės rezidenciją jie, tyrinėdami ir bendradarbiaudami, pritaikys menininkų atsineštą projektą Kauno kontekstui.

Pavadinimas „Grande Saison SanuaK“ primena mums 1921 m. pavasarį Paryžiuje Dada grupės organizuotą ekskursijų ir turų seriją „Grande Saison Dada“. Vadovaudamasi Dada – žaisminga, anarchistine ir viską neigiančia pozicija, ši programa kvestionuoja hierarchinį žinių pobūdį, žaismingai perkuria turistines praktikas ir griauna hegemoninį gido autoritetą. Akimirksniu suskaidydamos kasdienybę, ekskursijos nukelia dalyvius į kelionę tarp neįprasto ir didingo patyriminio spektaklio.

Programa buvo parengta prieš dabartinę Rusijos invaziją į Ukrainą. Bandydami suderinti asmenines ir profesines pozicijas gidai, menininkai ir kuratoriai nusprendė tęsti projektą, tačiau subtiliai pakoreguoti tam tikrus meno kūrinių aspektus – dėl to kai kurios ekskursijos labiau susijusios su kartų traumomis, tiesiogiai apmąsto istorinį ryšį tarp architektūros ir okupacinių vyksmų. Ekskursijos bus pristatomos lietuvių ir anglų kalbomis, kad būtų pritaikytos tiek vietinei, tiek naujai atvykusiųjų auditorijai.

Gianni Maccaroni, „Mamos Mama Mena“

2022 m. gegužės 1 d.

Per šią Motinos dieną Kauno močiutės – mamų mamos – dalinsis savo patirtimi ir prisiminimais apie rusijos įtakoje buvusią Lietuvą ir pakvies į asmeniškas patirtis menančius objektus. Žvelgdama į sovietinio režimo istoriją šiame mieste per asmeninę prizmę, ekskursija dalyvius veda į individualų susitikimą su liudininke iš šiuolaikinio pasaulio. Parinktoje miesto vietoje, kuri atspindi pasakotojos asmeninę istoriją, balta kėdė tampa scena pokalbiui telefonu – tête-à-tête – su moterimi, kuri prisimena.

Gianni Maccaroni yra Berlyne įsikūręs kolektyvas, kurį sudaro menininkai, architektai, urbanistai ir grafikos dizaineriai. Nuo 2016 m. jie dirba kartu su aktoriais, šokėjais, performanso atlikėjais, dramaturgais ir ekspertais. Kolektyvas 2017 m. pristatė savo projektą „Kazino“ Kassel mieste vykusioje „documenta 14“ pagalbinėje programoje. Jų projektas „Macht zart – b- reich Nachbarschaft“ ir telefoninė intervencija „By a friend“ tapo ir kitų Berlyno meno festivalių dalyviu.

Eglė Urmanavičiūtė – filologė, savo veiklą išplėtusi kultūros srityje. Dirba lietuvių –  kaip užsienio – kalbos dėstytoja. Kaupė patirtį koordinuodama įvairius projektus, susijusius su šiuolaikiniu menu, kinu ir architektūra. Eglė prie „Ekskurso“ prisijungė 2017 m. ir nuo to laiko kuria ekskursijas po įvairias Kauno vietas.

Praktinė informacija:
  • „B_Tour“ atlikėjas: Gianni Maccaronni. „Ekskursas“ gidė: Eglė Urmanavičiūtė
  • Data ir laikas: 2022-05-01 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
  • Ekskursijos trukmė: 1 h; Dalyvių skaičius: ekskursijoje iki 10 žm.; Informacijos vieta: Laisvės alėja 102, Kaunas; Kalba: LT/RU/EN;
  • Prieinamumas: Deja, negalime užtikrinti, kad visuose ekskursijos taškuose bus patogi prieiga neįgaliųjų vežimėliais. Jei turite klausimų, prašome kreiptis el. paštu ekskursas@gmail.com.
  • Tiksli ekskursijų vieta bus paskelbta dieną prieš ekskursijas – balandžio 30 d. – Ekskursas Facebook puslapyje ir ekskursas.lt (čia)
  • Būtina registracija. Registracijos nuoroda bus paskelbta „Ekskursas“ Facebook puslapyje ir ekskursas.lt (čia) likus dieną prieš renginį.
  • Papildoma informacija: prašome atsinešti įkrautą mobilųjį telefoną su galimybe paskambinti. Performatyvi ekskursija „Mamos Mama Mena“ rengiama lauke, todėl prašome sekti orų prognozę ir apsirengti atitinkamai pagal oro sąlygas.
  • Padėka. Ši ekskursija buvo parengta pagal „tak – Theater Aufbau Kreuzberg“ užsakymą su Stiftung Kommunikationsaufbau parama.

Mirja Busch, „Balų stebėjimas“

2022 m. gegužės 8 d.

Įvairių tipų vandens telkinių mieste tyrinėjimas ir jų pokyčių išaiškinimas, būdingas konkrečiai miesto vietai – tai ekskursija, kurios metu Kauno balos ir balutės tampa matomos, aplankomos ir patiriamos – net ir būdamos sausos, palikdamos tam tikrus ženklus. Nors lietaus balos yra efemeriškas reiškinys, jos neatsiranda atsitiktinai. Ekskursija nagrinėja jų atsiradimo aplinkybes, sąlygas ir logiką, klausia, kodėl jos atsiranda ten, kur atsiranda, ir taip siūlo netikėtą požiūrio tašką į balas ir miestą. Pasivaikščiojimą lydi knygelė, kurioje rasite viską, kas palengvins kelionę į „Balų stebėjimo“ pasaulį.

Mirja Busch yra konceptualioji menininkė. Jos praktika susijusi su marginalių ir foninių reiškinių fiksavimu ir vizualizavimu. Jau daugelį metų ji renka viso pasaulio vandens balas savo „Balų archyvui“. Paprastai įgalintais dėmesio pokyčiais menininkė kuria specifiškas instaliacijas ir konkrečioms vietoms pritaikytus kūrinius, kurie atveria naujas stebėtojų įtraukimo ir subtilių patirčių erdves.

Indrė Urbelytė yra Vilniuje gyvenanti menotyrininkė. Šią vasarą ji įgis magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Jos interesų sritis – XX a. menas, daugiausia dėmesio skiriant sovietinei propagandai, karo traumoms ir Antrojo pasaulinio karo vaizdiniams. Nuo 2017 m. ji dirba Lietuvos nacionaliniame muziejuje, šiuo metu eina kuratorės ir tyrėjos pareigas Kazio Varnelio namuose-muziejuje, o nuo 2016 m. dalyvauja „Ekskurso“ veikloje kaip gidė.

Praktinė informacija:
  • „B_Tour“ menininkė: Mirja Busch. „Ekskursas“ gidė: Indrė Urbelytė
  • Data ir laikas: 2022.05.08 10:00 LT, 13:00 EN, 17:00 LT
  • Ekskursijos trukmė: 1,5 h; Ekskursijos dalyvių skaičius: iki 15 žm.; Pradžios vieta: Šančių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia (prie vartų); Kalba: EN/LT;
  • Prieinamumas: Tinkamas vaikams. Deja, negalime užtikrinti, kad visuose ekskursijos taškuose bus patogi prieiga neįgaliųjų vežimėliais. Jei turite klausimų, susisiekite el. paštu ekskursas@gmail.com.
  • Būtina registracija. Registracijos nuoroda bus paskelbta „Ekskursas“ Facebook puslapyje ir ekskursas.lt likus renginio savaitę.
  • Papildoma informacija: Prašome apsirengti pagal oro sąlygas, galbūt avėti guminius batus ir (arba) apsiaustą nuo lietaus arba pasiimti skėtį.
  • Padėka. Šios ekskursijos užsakovas buvo „B_Tour“ projektui „Tracks in a Box“, kurį parėmė Berlyno senato departamentas Kultūrai ir Europai.

Anna Schiefer ir Gabriel Hensche, „Die Wohnung“

2022 m. gegužės 15 d.

„Die Wohnung“ (vokiečių k. – būstas) – tai projektas, kilęs iš tipinės bendrinės ekskursijos po XX a. trečiojo dešimtmečio gyvenamojo būsto parodą Štutgarte, kuri buvo paskelbta pirmąja Bauhaus gyvenviete visame pasaulyje (Weißenhofsiedlung). Idėjos, išreikštos šioje parodoje tapo vyraujančia ideologija, su laiku vėliau praradusia tokio lygio atpažįstamumą. Ekskursijoje aptariamas Bauhaus koncepcijos universalumas ir ji priimama kaip kultūriškai susiformavusi prielaida; ekskursija įkūnija Bauhaus idėjos migraciją, siekdama iškelti klausimus apie mūsų pačių perspektyvas ir lūkesčius, susijusius su aplinka, kurioje gyvename. O kaip ši Štutgarto ekskursija skamba atsidūrusi Kaune?

Gabrielis Hensche yra Berlyne gyvenantis menininkas, kuris laikosi situacinio, konceptualaus ir bendradarbiavimu grįsto požiūrio. Jo darbai buvo pristatyti virtualioje erdvėje ir gyvai muziejuose, bienalėse, galerijose, kino festivaliuose, rezidencijose ir viešosiose erdvėse. Nuo 2017 m. iki 2022 m. jis buvo Štutgarto valstybinio muzikos ir scenos menų universiteto centro „Campus Gegenwart“ vadovas.

Anna Schiefer yra tarpdisciplininė menininkė ir vizualiųjų menų dėstytoja Brandenburgo technikos universiteto Architektūros ir urbanistikos fakultete Cottbus mieste, Vokietijoje. Savo performansuose, instaliacijose ir leidybos projekte „Verlag für Handbücher“ ji dirba su techniškumu ir instrukcijomis paremtomis praktikomis.

Nerijus Babrauskas įgis meno istorijos bakalauro laipsnį Vytauto Didžiojo universitete 2022 m. Nuo 2016 m. Nerijus aktyviai užsiima kultūros renginių bei meninių reiškinių organizavimu, orientuojantis daugiausia į architektūros ekskursijas. Jau keletą metų dirbdamas kaip profesionalus gidas, nuo 2021-ųjų veda patyrimines ekskursijas vietiniame privačiame Art Deco muziejuje, kuris 2021 m. pelnė sėkmingiausio turizmo projekto apdovanojimą.

Praktinė informacija:
  • „B_Tour“ menininkai: Anna Schiefer, Gabriel Hensche. „Ekskursas“ gidas: Nerijus Babrauskas;
  • Data ir laikas: 2022-05-15 11:00 DE/EN, 14:00 DE/EN, 17:00 DE/LT
  • Ekskursijos trukmė: 70 min.; Dalyvių skaičius: ekskursijoje iki 20 žm.; Pradžios vieta: K. Donelaičio g. 60, Kaunas (prie BLC A korpuso įėjimo); Kalba:  DE/EN & DE/LT;
  • Prieinamumas: Deja, negalime užtikrinti, kad visi ekskursijos taškai bus prieinami judėjimo negalią turintiems žmonėms. Kilus klausimams, prašome kreiptis el. paštu ekskursas@gmail.com.
  • Būtina registracija. Registracijos nuoroda bus paskelbta „Ekskursas“ Facebook puslapyje ir ekskursas.lt likus renginio savaitę.
  • Daugiau informacijos: Patyriminės ekskursijos „Die Wohnung“ didžioji dalis vyksta lauke, teks vaikščioti ir smėliu. Prašome avėti tinkamą avalynę ir dėvėti tinkamus drabužius. Dėkojame!
  • Padėka. Ši ekskursija buvo 2014 m. vykusio B_Tour festivalio dalis

B_Tour

„B_Tour“ yra nomadiška kuratorinė platforma, skirta ekskursijoms, kaip šiuolaikinio performanso, garso ir vizualiojo meno meninei strategijai. Nuo 2013 m. „B_Tour“ įvairiuose miestuose pristato festivalius ir individualius menininkų bei menininkų grupių projektus. Platforma orientuojasi į tarpdisciplininį viešąjį meną, kuris yra stipriai paremtas meniniais tyrinėjimais bei eksperimentais su patyrimo būdais. Mus domina kuratorinės ir meninės strategijos, kaip tarpininkauti įkūnytam ir situaciniam žinojimui, ir eksperimentiniai metodai, kaip įtraukti žiūrovus kaip svarbius meno kūrinio interpretatorius. Šiandien daugiausia dėmesio skiriame bendradarbiavimo su menininkais procesams, kuriuose plėtojame tokių viešų meno kūrinių kontekstus, metodologiją ir dramaturgiją.

Yael Sherill yra laisvai samdoma kuratorė, kultūros vadybininkė ir dramaturgė, dirbanti tarp scenos ir vizualiųjų menų. Savo darbe ji tyrinėja tarpininkavimą mene ir daugiausia dėmesio skiria viešajam menui. Yael taip pat tyrinėja meta-kuratorystės klausimus, susijusius su alternatyviomis organizacinėmis ir ekonominėmis struktūromis kultūros sektoriuje. 2013 m. Yael buvo viena iš B_Tour įkūrėjų ir kuravo tokius festivalius ir individualius projektus kaip „Tracks in Box“ (Berlynas, CLB galerija, 2019 m.), „Foothold“ festivalis B_Tours Tel Avivas / Jaffa / Lod (2017 m.), Through Someone Else’s Eyes“ (Kopenhagos meno savaitė, 2016 m.), „B_Tours Leipzig – Movement in Urban Space“ (2015 m.), „Seeing the city with new eyes – B_Tour Belgrade“ (2014 m.) ir kt. Yael dirbo dramaturge, projektų vadove ir režisieriaus asistente tarpdisciplininiuose teatro projektuose su tokiais menininkais kaip Katharina Haverich (2021 m.), Ilja Khrzhanovsky (2018 m.) ir Politinio grožio centras (2018–2019 m.). 2019 m. kartu su Lianne Mol, Julia Kawka ir José Délano įkūrė Viešojo meno kuratorių kolektyvą (CCPA). CCPA plėtoja kuratorinius formatus, skirtus meno viešojoje erdvėje kūrimui, tarpininkavimui ir reprezentacijai, viešajam menui ir urbanistinėms intervencijoms. CCPA neseniai kuravo „FuturePerfectLand“ (Berlynas, 2021 m.), „Kumzits“ (Krokuva, 2021 m.), „Virtualus pavojingų moterų klubas“ (VR, 2021 m.) ir „This is an Intervention!“ (Berlynas, 2020 m.). Yael taip pat moderavo ir kuravo panelines diskusijas ir konferencijas apie saviorganizaciją mene, kurios buvo „Moneylab Berlin“ (2021 m.), „Performing Arts Program’s 8th Industry Get-Together Berlin“ (2020 m., 2018 m.) ir „re:publica19“ (2019 m.) dalis.

Lianne Mol yra nepriklausoma kuratorė, kultūros vadybininkė ir tyrėja iš Nyderlandų, gyvenanti Berlyne. Savo praktikoje ji eksperimentuoja su kuratoriniais formatais ir kultūriniu tarpininkavimu, daugiausia dėmesio skirdama viešajam menui ir institucinei kritikai. Ji taip pat tyrinėja tvarumo klausimus mados pramonėje. Lianne prisijungė prie B_Tour“ 2019 m. įgyvendinant parodos projektą „Tracks in a Box“. Ji yra Viešojo meno kuratorių kolektyvo (Curatorial Collective for Public Art, CCPA) įkūrėja. Pastaruoju metu ji kuravo tokius projektus kaip „FuturePerfectLand“ (Berlynas, 2021 m.), „Kumzits“ (Krokuva, 2021 m.), Virtualus pavojingų moterų klubas“ (VR, 2021 m.), „This is an Intervention!“ (Berlynas, 2020) ir „Fussballaballa“ (Berlynas, 2019), taip pat dirbo su tokiomis institucijomis kaip ZK/U – Meno ir urbanistikos centras Berlyne, Žydų kultūros festivalis Krokuvoje, Kutna Horos teatro festivalis, SUPERMARKT Berlyne, Berlyno scenos menų festivalis, OSCAM Amsterdame, CLB Berlyne ir LiTE-HAUS Galerie + Projektraum. Jos tekstai publikuoti įvairiose žiniasklaidos priemonėse, pavyzdžiui, „ARTECITYA: 9 požiūriai į urbanistinius iššūkius“ (2018) ir „I can’t work like this: Skaitytojas apie pastarojo meto boikotus ir šiuolaikinį meną“ (2017 m.).

Ekskursas

„Ekskursas“ – tai neformali, savanoriška iniciatyva, kurios tikslas – pristatyti Kauno architektūrinius artefaktus trumpų, koncentruotų ekskursijų forma. „Ekskursas“ sukurtas draugų grupės 2016 m. kaip platforma, skirta pažinti ir tyrinėti Kauno tarpukario modernizmo pastatus. Vėliau ji išsiplėtė ir kitomis veiklomis: edukacija apie istorinę statybos kultūrą ir kuruotų patirčių organizavimu bendradarbiaujant su kitais meno partneriais. Šiuo metu „Ekskursas“ yra oficialus „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ partneris.

Algimantas Grigas yra architektas, baigęs Vilniaus Gedimino technikos universitetą  ir Glazgo meno mokyklą (Škotija). Po metų profesionalios praktikos perėjo prie laisvai samdomo darbo. Daugelis jo projektų buvo susiję su architektūrinių instaliacijų statyba, kaip vienu iš būdų inicijuoti pokyčius bendruomenėse savo fizinės aplinkos atžvilgiu. 2016 m. Algimantas buvo vienas iš „Ekskursas“ įkūrėjų, dirbo kaip komandos koordinatorius. Šiuo metu jis taip pat yra Kauno technologijos universiteto meno istorijos doktorantas, tyrinėjantis modernizmo architektūros procesus Lietuvoje.

Grande Saison SanuaK

by Ekskursas & B_Tour

Grande Saison SanuaK is a programme of artistic guided tours presented in the frame of Kaunas European Capital of Culture 2022. The project is a collaboration between Ekskursas, a collective of tour guides from Kaunas with a specific focus on modernist architecture, and B_Tour, a nomadic curatorial platform for artistic guided tours with roots in Berlin. International artists were paired with local tour guides to collaboratively adapt an existing art project to the Kaunas context within the scope of a one-week residency period.

The title Grande Saison SanuaK refers to the 1921 Spring series of tours and excursions organized by the Dada group in Paris, entitled “Grande Saison Dada”. In line with Dada’s playful anarchistic and all-negating stance, the programme challenges the hierarchical nature of knowledge, playfully reappropriates touristic practices and undermines the hegemonic authority of the guide. Momentarily fracturing the mundane, the tours take the audience on a trip between the infra-ordinary and the grand spectacle. 

The programme was developed before the current Russian invasion of Ukraine. While attempting to balance personal and professional positions, the tour guides, artists and curators decided to continue with the project as planned but subtly adjust particular aspects of the artworks. As a result, some of the tours engage more directly with transgenerational trauma, reflect on the historical connection between modernist architecture and war in Kaunas, and will be presented in English and Lithuanian in order to accommodate both local and newer-local audiences alike.

Gianni Maccaroni, Grannies Remember

This Mother’s Day, female senior inhabitants of Kaunas share their memories of Lithuania under Russian influence in Mamos Mama Mena, or “Mom’s Mom remembers”. Looking at the history of the Soviet regime in this city through a personal lens, the tour guides participants into an individual encounter with a contemporary witness. Set in a specific location in the city that represents her personal story, a white chair offers the stage for a one-on-one phone call with a woman who remembers.

Gianni Maccaroni is a Berlin-based collective that consists of artists, architects, urban planners and graphic designers. Since 2016, they have been working together with actors, dancers, performers, dramaturgs and experts. The collective presented their project „Casino“ in 2017 at the supporting programme of documenta 14 in Kassel. Their project „Macht zart – b- reich Nachbarschaft“ and the telephone intervention „By a friend“ have been invited to several festivals in Berlin.

Eglė Urmanavičiūtė is a professional philologist and language editor with extensive experience in the culture management field. She has been working as a lecturer for Lithuanian as a foreign language. She ran various projects related to contemporary art, cinema and architecture. Egle joined Ekskursas in 2018, and since then has been creating and guiding tours in various places in Kaunas.

Practical information:

  • B_Tour Artist: Gianni Maccaronni. Ekskursas Guide: Eglė Urmanavičiūtė;
  • Date and times: 01.05.2022 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
  • Duration of the tour: 1 h; Number of participants: 10 per tour; Starting point: Laisvės alėja 102, Kaunas; Language: LT/RU;
  • Accessibility: Unfortunately we cannot guarantee wheelchair accessibility. Please contact ekskursas@gmail.com if you have any questions.
  • The exact starting point of the tours will be published one day till the event – 30th of April – on Ekskursas Facebook page and ekskursas.lt (here)
  • Registration is needed. Registration link will be posted on Ekskursas Facebook page and ekskursas.lt (here) one day before the event.
  • Further information: Please bring a mobile phone that is charged and has credit to make a phone call. Mamos Mama Mena is performed outdoors, please dress appropriately to weather conditions.
  • Credits: This tour was developed for tak – Theater Aufbau Kreuzberg with support of Stiftung Kommunikationsaufbau.

Mirja Busch, Puddle Watching

Exploring different puddle species and their site-specific behavior, Puddle Watching is a guided tour that makes Kaunas’ puddles visible, visitable and experienceable – even in a dry state. Although puddles are an ephemeral phenomenon, they do not occur randomly. The tour looks into their preferences, needs and logic, asking why they appear where they do, thus offering a new view on puddles and the city. A booklet accompanying the walk offers everything to facilitate a journey into the world of Puddle Watching.

​Mirja Busch is a conceptual artist. Her practice engages with the capturing and visualization of marginal and background phenomena. For many years, she has been collecting puddles worldwide for her Puddle Archive. Through simple shifts of attention, her mostly installation-specific and site-specific works open up new spaces of engagement and subtle experiences.​

Indrė Urbelytė is an art historian based in Vilnius. This summer she will obtain her MA degree from Vilnius Academy of Arts. Her field of interest is twentieth-century art with a focus on Soviet propaganda, war trauma and imagery of the Second World War. Since 2017, she has been working at the National Museum of Lithuania, now taking up the position of curator and researcher at Kazys Varnelis House-Museum.She has been engaged in the activities of Ekskursas as a tour guide since 2016.

Practical information:

  • B_Tour Artist: Mirja Busch. Ekskursas Guide: Indrė Urbelytė;
  • Date and times: 08.05.2022 11:00 DE/EN, 14:00 DE/EN, 17:00 DE/LT
  • Duration of the tour: 1,5 h; Number of participants: 15 per tour; Starting point: Šančių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia (prie vartų) / Church of the Most Sacred Heart of Jesus in Šančiai (by the gate); Language: EN/LT;
  • Accessibility: Suitable for children. Unfortunately we cannot guarantee wheelchair accessibility. Please contact ekskursas@gmail.com if you have any questions.
  • Registration is needed. Registration link will be posted one week before the event.
  • Further information: Please dress for the weather, maybe wear rubber boots and/or a rain coat, or bring an umbrella.
  • Credits: This tour was commissioned by B_Tour for the project Tracks in a Box with support of the Berlin Senate Department for Culture and Europa. Special thanks to Anna Mándoki (graphic design), Laimonas Kinčius (translation LT), and Auksė Bruverienė from Goethe-Institut Vilnius for her help in the mediation.

Anna Schiefer & Gabriel Hensche, Die Wohnung (The Dwelling)

Shaped by a housing project from the 1920s in Stuttgart, the first Bauhaus settlement worldwide, Die Wohnung (ger: dwelling) is a “generic” guided tour, generated from a tour originally conceived for the Bauhaus settlement. The ideas that were manifested in this project have become a predominant ideology, over time ceasing to be recognizable as such. The tour discusses the universality of the Bauhaus concept and takes it as a culturally formed presupposition; it performs the migration of the Bauhausian idea in order to question our own prospects and expectations of the surroundings we live in.

Gabriel Hensche is an artist based in Berlin, who follows a situational, conceptual, and collaborative approach. His work has been presented offline and online in museums, biennials, galleries, film festivals, residencies, and public spaces. From 2017 to 2022 he was managing director of Campus Gegenwart at Stuttgart State University of Music and Performing Arts.

Anna Schiefer is a multi-disciplinary artist and lecturer for visual arts at the faculty for architecture and urban planning at the Brandenburg Technical University in Cottbus, Germany. She is working on technicity and instruction based practices in her performances, installations and publishing project Verlag für Handbücher.

Nerijus Babrauskas will receive a degree of History of Art from Vytautas Magnus University in 2022. Nerijus has been taking up the role of the organizer of cultural events as well as perfecting the status of architectural tour guide since 2016. In the last year, Nerijus has taken up the role of professional tour guide at the local private Art Deco Museum, which earned the award as the Most Successful Tourism Project in 2021.

Practical information:

  • B_Tour Artists: Anna Schiefer, Gabriel Hensche. Ekskursas Guide: Nerijus Babrauskas;
  • Date and times: 15.05.2022 11:00 DE/EN, 14:00 DE/EN, 17:00 DE/LT
  • Duration of the tour: 70 min; Number of participants: 20 per tour; Starting point: K. Donelaičio g. 60, Kaunas (by the BLC A entrance); Language:  DE/EN & DE/LT;
  • Accessibility: Unfortunately we cannot guarantee wheelchair accessibility. Please contact ekskursas@gmail.com if you have any questions.
  • Registration is needed. Registration link will be posted one week before the event on „Ekskursas“ Facebook page and on ekskursas.lt
  • Further information: Die Wohnung is mostly performed outdoors, one will need to walk on sand too. Please wear appropriate shoes and clothes. Thank you!
  • Credits: This tour was shown as part of the B_Tour Festival in 2014.

B_Tour

B_Tour is a nomadic curatorial platform dedicated to guided tours as an artistic strategy in contemporary performance, sound and visual art. Since 2013, B_Tour has presented festivals and individual projects by artists and artist groups in various cities. The platform focuses on transdisciplinary public art, which is strongly based on artistic research and experiments with immersivity. We are interested in curatorial and artistic strategies for mediating embodied and situated knowledge, and experimental approaches to enlisting the audience as a vital interpreter of the artwork. ​Today we mainly focus on collaborative processes with artists, in which we develop the contexts, methodology and dramaturgy of such public artworks.

Yael Sherill is a freelance curator, cultural manager and dramaturg working between the performing and visual arts. In her work, she explores mediation in and as art with an emphasis on public art. Yael also researches meta-curatorial questions relating to alternative organizational and economic structures in the cultural sector. In 2013 Yael co-founded B_Tour and curated festivals and individual projects such as Tracks in Box (Berlin, CLB gallery, 2019), Foothold Festival B_Tours Tel-Aviv/ Jaffa / Lod (2017), Through Someone Else’s Eyes (Copenhagen Art Week, 2016), B_Tours Leipzig – Movement in Urban Space (2015), Seeing the city with new eyes – B_Tour Belgrade (2014) among others. Yael has worked as a dramaturg, project manager and assistant director on interdisciplinary theater projects with artists such as Katharina Haverich (2021), Ilya Khrzhanovsky (2018) and the Centre for Political Beauty (2018-2019). In 2019 she co-founded the Curatorial Collective for Public Art (CCPA) together with Lianne Mol, Julia Kawka and José Délano. CCPA develops curatorial formats for the production, mediation and representation of art in public space, public art and urban interventions. CCPA curated recently FuturePerfectLand (Berlin, 2021), Kumzits (Krakow, 2021), Virtual Club of Dangerous Women (VR, 2021) and This is an Intervention! (Berlin, 2020). Yael also moderated and curated panel discussions and conferences about self-organization in the arts as part of Moneylab Berlin (2021), Performing Arts Program’s 8th Industry Get-Together Berlin (2020, 2018) and re:publica19 (2019).

Lianne Mol is an independent curator, cultural manager and researcher from the Netherlands, based in Berlin. In her practice she experiments with curatorial formats and cultural mediation, with a focus on public art and institutional critique. She also researches sustainability questions in the fashion industry. Lianne joined B_Tour in 2019 in the frame of the exhibition project Tracks in a Box. She is a founding member of the Curatorial Collective for Public Art (CCPA). Recently, she has curated projects like FuturePerfectLand (Berlin, 2021), Kumzits (Krakow, 2021), Virtual Club of Dangerous Women (VR, 2021), This is an Intervention! (Berlin, 2020) and Fussballaballa (Berlin, 2019), and has worked with institutions such as ZK/U – Center for Art and Urbanistics Berlin, Jewish Culture Festival Krakow, Kutna Hora Theater Festival, SUPERMARKT Berlin, Performing Arts Festival Berlin, OSCAM Amsterdam, CLB Berlin and LiTE-HAUS Galerie + Projektraum. Her texts were published in various media, e.g. „ARTECITYA: 9 approaches to urban challenges“ (2018) and „I can’t work like this: A reader on recent boycotts and contemporary art“ (2017).

Ekskursas

Ekskursas is a non-formal, volunteer-based initiative with a goal to present architectural artifacts of Kaunas in the form of short, concentrated 45 min. guided tours. Ekskursas was started in 2016 as a platform to explore and learn about the interwar period Modernism buildings of Kaunas. Later, it was expanded to other activities, like education about historical culture of construction and the organization of curated experiences in collaboration with other artistic partners. Currently Ekskursas is an official partner of Kaunas European Capital of Culture 2022.

Algimantas Grigas is an architect with a degree from Vilnius Gediminas Technical University (Lithuania) and Glasgow School of Art (Scotland). After years in professional practice, he moved on to freelance work. Many of his freelance projects involved the construction of architectural installations as a way to catalyze changes in communities. Algimantas was one of the founders of Ekskursas in 2016 and currently is the team coordinator. At the moment he is also a PhD student of History of Art at Kaunas University of Technology, researching Modernism architecture processes in Lithuania.