Radijo Laidos

Nepaprasto laiko aplinkybėmis pristatome radijo laidą Ekskursas. Tai devynių radijo laidų ciklas, kuris buvo transliuotas didžiausios privačios radijo stoties Extra FM eteriu visoje Lietuvoje (Kaune 105,4 MHz). Laidos transliuotos ketvirtadienį ir šeštadienį (kartojama) 9:10 val. ryte. Žemiau galite susipažinti su visu turiniu iš karto.

Laidos kūrėjai – Indrė, Eglė, Julija ir Algimantas. Kiekviena laida parengta poromis, interviu arba pokalbio formatu. Laidos yra trumpos (iki 10-15 min.), bet koncentruotos, kaip ir mūsų ekskursijos. Jose kalbamės apie retus tarpukario leidinius, skaitmenizuotus projekto „Ekskursas 2.0” metu. Iš jų išplaukia daugybė platesnių temų apie mūsų fizinę aplinką, kasdienį gyvenimą, namus, tvarką ir remontą, kaip dorybę. 

Laidų turinys

#1 – įžanginė laida, pristatanti Ekskurso veiklą. / Projektas „Ekskursas 2.0”. / Architekto Vlado Švipo reikšmė. / Paveldas ir modernybė / Tvarumas ir remontas.

#2 – ved. Indrė + Julijos laida, pristatanti knygą „Statyba” IV tomas. / Jonas Šimoliūnas ir jo darbų reikšmė. / Istorinės medžiagos eternitas ir asbestas. / Gaisrų pavojus. / Plokštieji stogai ir panoramos.

#3 – ved. Julija + Algimanto laida, pristatanti knygą „Statyba” III tomas. / Sienos – šoniniai padarai. / Šiluma ir tyla už sienų. / Ventiliacija. / Pagražinimai kaminams – balastas. / Akmens apdirbimo įrankiai. / Statybos darbų brigados ir bedarbiai.

#4 – ved. Algimantas + Indrės laida, pristatanti knygą „Kaimo statyba“. / Architektas Vladas Švipas – Bauhaus absolventas. / Šalies modernizavimo priemonės. / Sodybų grožis atspindi valstybės išsivystymą. / Kodėl reikia praustis ir vėdinti kambarius. / Kaime mažiau yra daugiau. / Kambarių apstatymas baldais. 

#5 – ved. Algimantas + Eglės laida, pristatanti knygą „Namai“. / Prelatas Povilas Januševičius. / Žemaičių seminarija pataria namų statymo klausimu. / Sveikumas, gražumas ir patogumas namuose. / Namai – tai ne koks sandėlys. / Kiek reikia kambarių?

#6 – ved. Eglė + Indrės laida, pristatanti tinkamus ir sveikus gyvenimui namus tarpukariu – sanitariją. / Vandentiekio ir kanalizacijos tiesimas. / Planas atsisakyti lauko tualetų. / 

#7 – ved. Eglė + Julijos laida, pristatanti retus terminus ir kitus senovinius žodžius. / Skoliniai iš vokiečių ir rusų kalbos. / Jonas Jablonskis ir bendrinės lietuvių kalbos kūrimas. / Varškiniai ir kiti klijai. / Apšviestūnas ir buktukas. / 

#8 – ved. Indrė + Algimanto laida, pristatanti leidinių piešinius ir iliustracijas. / Piešinys ranka ar kompiuteriu? / Schemų, padarytų ranka, universalumas perteikiant informaciją. / Susprogdinti Vytauto Didžiojo universiteto Fizikos ir chemijos fakulteto rūmai. / Puošimai ir gražinimai. / Modernizmo įkvėpimas – lietuvių liaudies architektūra. / Puodų rinkiniai pagal šeimos dydį.

#9 – ved. Indrė + Eglės laida, pristatanti knygas „Rupieji stalių darbai” ir „Dailidžių darbai”. / Vadovėliai FGE mokykloms apie medžio darbus. / Medienos ydos ir defektai. / Namas be vinių. / Darbų sauga, dirbant įvairiais įrankiais. / Langų ir durų priežiūra ir remontas. / Darbo organizacija ir motyvavimas atlygiu.