Eglė Rudzkytė Gidė

EGLĖ RUDZKYTĖ

Pagal išsilavinimą – lituanistė, literatė, besidominti ne tik tekstais, bet ir miestu kaip tekstu: jo istorija, architektūra, žmonėmis, pulsu ir atmosfera. Kasmetinio atviros architektūros festivalio „Open House Vilnius“ bei „Ekskurso“ gidė.

Žaviausia Kauno vieta, kurią parodytum svečiui?
Daug jų, tų žavių Kauno vietų. Žaviausios – istoriškai turtingos, gamtos ir urbanistikos dermę liudijančios. Pavyzdžiui, Aleksoto kalnas, nuo kurio gali gėrėtis plačiai atsiveriančiu miesto vaizdu, išvysti didmiesčio retenybę – upių santaką, viduramžius menantį uostą, išgirsti šiuolaikiniais šūkiais „šnekančią“ krantinę, pajusti miesto ritmą. O ką jau bekalbėti apie nuotykį pasikelti funikulieriumi, vienu seniausiu Europoje – dauguma miesto svečių net girdėti negirdėję, kad Kaune yra toks egzotiškas technikos paminklas!

Kur skirtum pasimatymą?
Ąžuolyne! Užburianti sengirė lėtiems pasivaikščiojimams ir iškylai gaiviame medžių pavėsy.

Mylimiausias ekskursas?
Teminis ekskursas apie Vytauto Landsbergio-Žemkalnio architektūrą. Įdomu žmonėms pasakoti apie šią neeilinę, savitą architektūrinį Kauno veidą formavusią asmenybę, drauge apžvelgti jo suprojektuotus pastatus bei ekskursijos maršruto metu stebėti, kaip formavosi ir kito Landsbergio-Žemkalnio profesinis braižas, kaip jis augo kaip architektas.

Kodėl esi Ekskurse?
Prieš daug metų galvą apsuko ir domėtis architektūra paskatino architektūros istorikė J. Kančienė ekskursijoje apie Kauno tarpukario pastatus: nors Kaune praleidau visą gyvenimą, rodos, tik po jos ėmiau naujomis akimis matyti pastatų eksterjerus ir interjerus, tapau atidesnė jų detalėms, ėmė dominti statinių radimosi priešistorė, kontekstas. Vėliau „užkabino“ atviros architektūros festivalis „Open House Vilnius“, kuriame pačiai vesti ekskursijas ir padėti žmonėms atrasti, geriau pažinti jų miesto architektūrą jau tapo tradicija. Panašiu metu Kauno atviros architektūros iniciatoriai – „Ekskursas“ – ieškojo šviežio kraujo komandai pastiprinti: atėjau, įsitraukiau į bendras veiklas, atradau jose pažinimo džiaugsmą ir pasilikau 🙂 Atradimais norisi dalintis su kitais.