Irutė Tumaitė Gidė

IRUTĖ TUMAITĖ

Diplomuota menotyrininkė ir paveldosaugininkė. Viena iš Ekskurso sumanytojų ir iniciatorių. Studijų metu ėmė domėtis ir tyrinėti sovietmečio kurortinių įstaigų interjerus ir juose sukurtus monumentaliosios dailės kūrinius. Už šiuos tyrinėjimus 2015 m. jai buvo įteikta kompozitoriaus V. Kuprevičiaus vardinė stipendija. Šių tyrimų pagrindu buvo sukurta autorinė išvažiuojamoji ekskursija, apžvelgianti Druskininkų kurortinių įstaigų interjerus.

Žaviausia Kauno vieta, kurią parodytum svečiui?
Žaliakalnio rajonas, kuriame atsiskleidžia architektūros ir kultūros lobynai. Vienas malonumas vaikščioti po tas vingiuotas ir mažas gatveles ir vis atrasti naujas architektūrines detales, bei neatrastus panoraminius vaizdus.

Kur skirtum pasimatymą?
Viena mėgstamiausių pasimatymo vietų – Soboras. Labiausiai mėgstu jo didelius laiptus, ant kurių galima sėdėti, stebėti žmones beslankiojančius Laisvės alėja ir taip laukti kamščiuose užstrigusios ir vėluojančios antros pusės.

Mylimiausias ekskursas?
Kauno miesto savivaldybė. Labiausiai įstrigęs dėl to, jog tai buvo pirmasis mano ekskursas ir kad galėjau žmonėms parodyti Laisvės alėjos vaizdą, atsiveriantį nuo stogo!

Kodėl esi Ekskurse?
Ekskursijas pradėjau vesti studijų metu, tačiau ypatingai tai pamėgau daryti sudalyvavusi atvirosios architektūros festivalyje Open House Vilnius. Po šio festivalio gimė noras pabandyti atverti ir Kauno pastatų duris, bei atrasti daugeliui nematytus kampus.