Julija Činčytė Gidė

JULIJA ČINČYTĖ

Vilniuje baigusi kultūros istorijos studijas, mokytis paveldosaugos subtilybių atvyko į Kauną. Istorija, kultūra, menas, architektūra ir paveldas lydėjo visų studijų metu, tad panorusi pasidalinti sukauptomis žiniomis, prisijungė prie Ekskurso komandos.

Žaviausia Kauno vieta, kurią parodytum svečiui?
Sunku išsirinkti tik vieną vietą. Tikiu, kad dar daug žavių vietų nesu atradusi. Jei visgi reiktų rinktis – vedžiočiau svečius po visą Žaliakalnį, rodyčiau jo medinukus ir kitus paslėptus lobius, o atokvėpiui prisėstume Ąžuolyne tarp senųjų Kauno medžių.

Kur skirtum pasimatymą?
Pasimatymą skirčiau Laisvės alėjoje, kad pasivaikščiojus tarp liepų ir modernizmo architektūros „dangoraižių“ būtų galima užsukti į „Romuvą“ jaukiai pasižiūrėti filmo.

Mylimiausias ekskursas?
Krašto Apsaugos Ministerijos Tyrimų laboratorija. Šis pastatas pirmiausia traukia savo funkcija (kuri užkoduota jo pavadinime). Retas pavyzdys, kur išsaugota nemaža dalis interjero, o įrengimai laboratorijose vis dar veikia! Apie pastatą sklando legendos, o taip pat yra nutikusi ne viena įsimintina tikra istorija.

Kodėl esi Ekskurse?
Ši veikla patraukė, nes norėjau panaudoti studijų metu sukauptas žinias. Kaip ne vienas Ekskurso narys, išbandžiau gidės vaidmenį Open House Vilnius atviros architektūros savaitgalio metu. Teigiama patirtis, įsimintini įspūdžiai ir būtinybė populiarinti paveldą paskatino Kaune susirasti Ekskursą ir įsitraukti į ekskursų kūrimą.