Nerijus Babrauskas Gidas

NERIJUS BABRAUSKAS

Menotyros studentas, įvairių kultūrinių renginių ir reiškinių organizatorius, tekstų, populiarinančių modernizmo pastatus, autorius, gyvenantis ir kvėpuojantis Kaunu. Veda ekskursijas po Kauną ir jo pastatus ne tik lietuviams, bet ir svečiams iš užsienio, užsiima savanoryste, visuomenine veikla įvairiose kultūros ir mokslo įstaigose.

Žaviausia vieta, kurią parodytum svečiui?

Priklauso nuo svečio, tačiau E. Fryko gatvelė, iš jos žemyn Žaliakalnio šlaitu besileidžiantys laiptai yra magišką atmosferą turinčios vietos. Ten praėjus galima žvilgsniu aprėpti viso miesto centro panoramą, Kaunas lyg po kojomis, o ir iš arti yra į ką pažiūrėti – modernizmo tikrai pakankamai.

Mylimiausias ekskursas?

Jono Jablonskio gimnazijoje. Pats šią mokyklą baigiau ir turėjau galimybę iškapstyti tokių faktų, kurių kam nors kitam niekas nepapasakotų. O ir S. Dariaus ir S. Girėno karstai ne kiekvienoje mokykloje slepiami buvo 😉

Kodėl esi Ekskurse?

Pagrindinė priežastis – mano absoliuti meilė Kaunui ir jo architektūrai. Tačiau negaliu nepaminėti, kad ekskursijų vedimas man – vienas maloniausių užsiėmimų, parodyti ir papasakoti žmonėms tai, ko jie kasdien nemato, nustebinti yra išskirtinai smagi patirtis. Ekskurso formatas puikiai atitinka tai, kas man pačiam yra įdomiausia – dėl to man čia tiesiog labai labai gera.