Rudens ciklas „Ekskursas: Metamorfozės“

Skelbiame naują 2019 m. „Ekskurso“ rudens ciklą: laukia šeši objektai, kuriuose dera sena ir nauja.

Tai – penki rekonstrukcijos projektai ir vienas visiškai naujas, tačiau stūksantis jautriame tarpukario akademinio miestelio ansamblyje. Pastatų projektai kurti 2000–2015 m., tačiau juose dera ir XVII a., ir XVIII a., ir XX a. pr, ir XX a. vid. pramonės architektūra.

Kokie istoriniai pastatai įkvepia, kurie yra vertingi išsaugoti dėl juose gyvenusių ir dirbusių žmonių? Ką daryti, jei žmonės myli senovinių pastatų dvasią, tačiau nori gyventi šiuolaikiškai ir patogiai?

Mūsų laukia pažintis ir su apdovanotais, ir su mažiau žinomais ar net pasmerktais projektais, tačiau kiekvienas iš jų neša svarbią žinutę: nereikia visko nugriauti, išmesti tam, kad galėtum sukurti kažką nauja ir vertinga.

Senas, istorinis, paveldo objektas virsta šiuolaikine, patogia naudoti, atkreipiančia dėmesį architektūra. Šis virsmas yra grėsmingas tiek klientų, tiek architektų atžvilgiu: nugriausi per daug arba pernelyg pataikausi praeičiai – lauks nesėkmė. Tačiau žaidžiant kontrasto principu, jautriai išryškinant vertingąsias savybes, kontekstualiai reaguojant, galima sukurti dėmesio vertą statinį.

Registracija atidaroma keturios dienos prieš numatytą ekskursijos datą, t.y. kiekvieną trečiadienį.