Rugsėjo 13-osios [R13] ekskursijų festivalis

„Ekskursas“ kviečia kauniečius ir miesto svečius rugsėjo 13-osios sekmadienį praleisti tyrinėjant vietos kultūros paveldą. Renginys jungiasi prie Europos paveldo dienų 20′ temos „Kultūros paveldas ir edukacija“.

Pandemijai sujaukus planus, penktasis nemokamų ekskursijų festivalis „L6“ persikėlė iš liepos 6-osios į rudenį. Kaip ir kasmet organizatorių komanda kviečia atrasti mus supančią aplinką ir įdėmaus turisto akimis žvilgtelėti į Kauną. Keliautojai galės rinktis iš penkių trumpų ekskursijų (maždaug 45 min trukmės) po carinės bei modernizmo architektūros pavyzdžius. Ilgesnį pabėgimą ekskursantams pasiūlys trys teminiai pasakojimai apie kultūros, pramonės arba amatų paveldą Kaune, organizuojami kartu su „Gražinkime Kauną“ iniciatyva.

Rugsėjo 13-oji, sekmadienis, festivaliui parinktas neatsitiktinai: ar žinojote, kad 1430 m. rugsėjo 8 d. buvo numatytoji data karūnuoti kunigaikštį Vytautą Didįjį? Turėdami tai omenyje ir gerai pažinodami Kauno miestą, renginio plakate nesunkiai atpažinsite įamžintą pastatą.

„Ekskurso“ paviljonas Jūsų lauks nuo 10 valandos ryto prie Įgulos bažnyčios (Soboras, Nepriklausomybės a. 14).

Projektas dalinai finansuojamas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos. Ekskursijų festivalis „R13“ rengiamas kartu su Kauno „Europe Direct“ informacijos centru: į programą įtraukti ES paramą gavę ir atnaujinti kultūriniai objektai.

Festivalio grafinis identitetas – Jorūnė Nemčinskaitė.